BIOGRAFIE

Kytarista, loutnista, učitel, producent a hudební publicista s univerzálním záběrem od staré hudby po blues, rock a jazz. Jeden z prvních propagátorů flamenca u nás a hráč na dosti neobvyklou barokní kytaru a theorbu.

Po soukromém studiu kytary působil v mnoha hudebních souborech i jako koncertní umělec ve svobodném povolání převážně s historickým kytarovým a loutnovým repertoárem. Kromě koncertování se zabývá i hudebně ogranizátorskou, producentskou a manažerskou činností. Jako publicista pracuje zejména pro nakladatelství Muzikus pro časopisy Muzikus a Harmonie - přes 200 odborných článků, jako např. Kytarová dílna, věnované různým hudebním stylům, dvanáctidílný seriál o historii a vývoji kytary od 13. století po současnost Sedm století kytary, testy hudebních nástrojů, recenze, reportáže, rozhovory s osobnostmi atd...

Vedle soukromé pedagogické činnosti byl v letech 1989-2000 lektorem odborné výuky na kytaru Kulturního domu Jižní Město, Praha 4. V letech 1993-2000 pracoval jako učitel v ZUŠ Hostivař, Praha 10. V letech 2000-2001 zastával funkci ředitele a producenta hudebního vydavatelství ArtiaNet, orientovaného na vážnou hudbu. Od roku 2004 působí jako učitel ZUŠ Říčany a od roku 2005 vyučuje kytaru v prestižním osmiletém gymnáziu Open Gate Boarding School v Babicích u Říčan. V letech 1999-2004 byl členem prezidia České hudební rady, která sdružuje 43 nejvýznamějších hudebních institucí ČR pod Unescem a od roku 2001 členem rady Svazu autorů a interpretů. Je také členem Akademie populární hudby. Účastní se i soutěžních porot kytarové hudby. Vede odborné semináře a kytarové workshopy. Od roku 1992 se průběžně věnuje naučným a výchovným koncertům pro děti a mládež.

Do umělecké činnosti lze zahrnout koncertování v mnoha zemích Evropy - kromě České republiky vystupoval a vystupuje v Polsku, Slovensku, Rakousku, Německu a Itálii jak v souborech Ars Antiquitatis a Lingua Musica, zabývajících se renesanční a barokní hudbou jako hráč continua, tak i sólově. Účast na prestižních mezinárodních loutnových festivalech v Německu a Rakousku. Jako jazzový a flamenco kytarista se věnuje dlouhodobě bohatému koncertnímu životu a vyučování této hudby. Opět vystupování u nás i v zahraničí na festivalech a významných akcích. Zabývá se i hudbou Latinské Ameriky. Od roku 2005 přijímá angažmá v Národním divadle a Státní Opeře. V současné době se prosazuje i jako skladatel - Koncert pro kytaru a orchestr El Escorial ve španělském stylu; jazzové projekty (CD Meridian, CD Digital teleportation, CD Museion, CD "4"); latinská mše pro sóla, sbor a orchestr Missa Antiqva, psaná v polyfonním slohu; Magnificat pro soprán, alt, smíšený sbor a orchestr. Kromě vážných žánrů též účinkuje v bluesových projektech a revivalových souborech.

Vytvořte si webové stránky zdarma!